Dělat přírodní vitamíny obsahují želatinu?

Obvyklá složka v potravinách, jako je marshmallows, jogurt a gumovité bonbóny, želatina se také používá k výrobě tvrdých a měkkých kapslí pro doplňky stravy. Želatina je vysoce snášitelná podle institutu výroby želatiny v Americe a může být použita k vytvoření ochranného povlaku pro léky nebo doplňky. Společnost Nature Made používá v některých svých produktech želatinu.

Význam

Želatina v doplňcích stravy je záležitostí pro jedince, kteří se řídí veganskou nebo vegetariánskou stravou, protože jde o živočišný produkt. Institut amerických výrobců želatiny vysvětluje, že želatina je vyráběna z kolagenu, který se odebírá z kostí zvířat, kůže a pojivové tkáně. Kůže a kosti skotu a zmrazené vepřové kůže jsou běžnými zdroji kolagenu používaného k výrobě želatiny.

Fakta

Společnost Nature Made distribuuje multivitamínové doplňky a jednobytové produkty, stejně jako rostlinné doplňky, minerály a produkty zaměřené na zlepšení zdraví srdce, jako jsou rybí tuk, česnek a doplňky z lněného oleje. Přísady do přírodních vitamínů se mezi produkty liší. Zatímco některé výrobky Nature Made obsahují želatinu, některé doplňky distribuované firmou jsou bez želatiny.

Úvahy

Doplňkové distributory jsou podle zákona povinné zveřejňovat přísady, jako je želatina, na štítku s přísadami produktu podle FDA. Nature Made odhaluje, že želatina použitá ve svých produktech je bez hovädzieho dobytka, což naznačuje, že želatina nepochází z skotu. Želatina v produktech Nature Made pochází především z vepřových zdrojů, podle webových stránek produktu.

Identifikace

Přírodní vitamíny, které obsahují želatinu, zahrnují: Vitamín A, Super B-komplex, Vitamin E, Multi pro ni a Přírodní vitamín E. Vitamin B-12 Liquid Softgel, Vitamin D Liquid Softgel a Multi Daily obsahují také želatinu. Multi for her a Multi Daily obsahují želatinu odvozenou z ryb, spíše než vepřového masa, podle štítků.

Výjimky

Od roku 2010 jsou produkty vyrobené z přírodních zdrojů, které jsou bez želatiny, vitamín B-1, vitamín D, vitamín C a vitamín B-12. Multi pro něj je také bez želatiny, s výjimkou odrůdy měkkého gelu. Na rozdíl od komplexu Super-B je pravidelný vitamin B-komplex bez želatiny. Vzhledem k tomu, že se složky produktu mohou měnit, zkontrolujte štítek, zda je želatina součástí přísady vitamínového přípravku vyráběného v přírodě.