Dělat hrozny nebo hroznové šťávy pomáhá při prevenci žaludečních virů?

Virus žaludku, často nazývaný virovou gastroenteritidou, je infekce ve vašich střevách, která může způsobit řadu nepříjemných příznaků. I když neexistuje účinná léčba žaludečního viru, určitý životní styl a dietní změny mohou snížit riziko vzniku tohoto typu infekce. Jíst hrozny a pití hroznového džusu mají určité zdravotní výhody, ale nejsou účinným způsobem, jak zabránit žaludečnímu virem.

Žaludeční viry

Vírus žaludku je často kontrahován kontaminovaným jídlem nebo vodou nebo v kontaktu s infikovanou osobou. Mezi nejčastější příznaky žaludečního viru patří vodnatý průjem a zvracení. Může se také objevit bolest břicha, bolesti hlavy, bolesti svalů, zimnice nebo mírná horečka. Většina lidí se zotavuje ze žaludečního viru bez jakýchkoli komplikací, ale proto, že se nedá léčit žaludeční virus, je důležité podniknout kroky k tomu, aby se zabránilo uzavření jednoho.

Hrozny a hroznové šťávy

Hrozny a hroznová šťáva dodávají mnoho důležitých živin, jako je vitamin C a draslík, a mohou mít také jisté přínosy pro ochranu zdraví. Hroznová šťáva může snížit riziko vzniku krevních sraženin, pomáhá snižovat hladinu LDL cholesterolu, zabraňuje poškození krevních cév v srdci a pomáhá udržovat zdravý krevní tlak. Antioxidanty v hroznech a hroznové šťávě mohou také pomoci snížit riziko srdečního onemocnění a aterosklerózy. Hrozny a hroznová šťáva však nejsou schopny zabránit virem žaludku.

Prevence

Nejúčinnějším způsobem, jak předcházet virem žaludku, je pravidelné mytí rukou. Po použití toalety nebo výměně plenky před jídlem si po trávení času venku a po kontaktu s povrchy, které by mohly zakrývat bakterie, jako jsou kliky dveří, můžete otřít ruce mýdlem a vodou. Konzumace probiotik může také pomoci snížit riziko vzniku žaludečního viru. Probiotika jsou k dispozici v doplňkové formě, ale mohou se nalézt také v některých potravinách, jako je jogurt, miso a zelí. Poraďte se se svým lékařem před podáním probiotických doplňků, abyste se ujistili, že jsou pro vás vhodné. Vyhněte se potravinám a nápojům, které by mohly být kontaminovány a dezinfikovat povrchy ve vašem domě, abyste dále snižovali riziko.

Úvahy

Existuje mnoho bakterií, které mohou způsobit žaludeční virus, a každý je vysoce nákazlivý. Pokud někdo ve vaší rodině má žaludeční virus, nesdílejte ručníky, nádobí nebo nádobí. To může pomoci zabránit šíření bakterií, které způsobují virus. Zatímco hrozny a hroznová šťáva nezabrání virem žaludku, jsou zdravými zdroji vitamínu C. Vitamin C, který obsahuje hrozny a hroznová šťáva, může pomoci posílit váš imunitní systém, což může snížit závažnost vašich příznaků.