Dělá džus pomáhá infekcí močového měchýře?

Infekce močového měchýře je jedním z několika typů infekcí močových cest, které můžete zažít. Tyto infekce se vyskytují, když bakterie vznikají v močovém měchýři, což vede k bolestivým příznakům, jako je panvový tlak, nepohodlí v dolní části břicha, bolestivé močení a krev v moči. Pokud se u Vás objeví infekce močového měchýře, jeden z léků, které může lékař doporučit, je zvýšení množství šťávy, které pijete. Švestková šťáva má několik složek, které z něj činí dobrou léčbu infekcí močového měchýře. Vždy pohovořte se svým lékařem dříve, než začnete užívat jakékoliv léky k odstranění infekce močového měchýře.

Kyselost

Jedním z nejdůležitějších aspektů pití šťávy ze sušených plodů, která pomáhá s infekcími močového měchýře, je to, že šťáva z džemu je přirozeně kyselá. Tato kyselost je užitečná, protože bakterie, které způsobují infekci močových cest, nevyrůstají v kyselém prostředí. Zatímco to může záviset na typu bakterií způsobujících infekci, řezání džusu jako terapie může mít některé výhody při odstraňování bakterií nebo zabránění jejich množení. Pití brusinkové šťávy nebo užívání vitamínu C může mít podobné účinky.

Tekutiny

Zvyšování příjmu tekutin může být užitečné při snižování bakterií v močovém měchýři, což může snížit příznaky. Švestková šťáva je příkladem nápoje, který může zředit moč a stimulovat ledviny k uvolnění moči a bakterií obsažených ve vašem močovém traktu. Zatímco švestková šťáva by neměla nahradit vodu jako hlavní nápojovou metodu pro příjem tekutin, takže je prioritou pít švestkovou šťávou, která vám pomůže zvýšit celkové tekutiny.

Encopresis

Pití šťávy s hroznovou šťávou může být užitečné, pokud máte dítě s enkodésou. Tento stav je charakterizován častými “nehodami”, kdy vaše dítě prochází stolicí na jiném místě než v toaletě. Příčinou zánětu je funkční zácpa, což znamená, že vaše dítě trpí zácpou, která nemá žádnou lékařskou příčinu. Kromě toho, že vaše stolice prochází malou kontrolou, může vaše dítě také zaznamenat zvýšený výskyt infekcí močového měchýře kvůli držení moči a / nebo stolice. V těchto případech povzbuzování vašeho dítěte k pití více sušených švestek může jak pomoci snížit zácpu a příznaky doprovodné infekce močového měchýře. Vzhledem k tomu, že děti mohou nechtějí chuť šťávy ze slizu, doporučuje KidsHealth míchání s jinými 100 procenty šťávy pro zvýšení chuti.

Úvahy

Švestková šťáva se nepovažuje za léčbu, která může nahradit antibiotika nebo jiné léky předepsané lékařem. Pokud vám lékař předepsal lék na léčbu infekce močového měchýře, vezměte tento lék do doporučené dávky a doplňte plán léčby tím, že pijete více sušených šťáv.