Cvičení pro horní hrudní hrb

Horní hrudní hrb je také znám jako kyfóza nebo abnormální zakřivení v horní části zad, což způsobuje, že se objeví zaoblené. Podmínka je také známá jako hromada dowagerů, protože se často vyskytuje u starších žen po menopauze. Několik faktorů přispívá k kyfóze včetně špatné držení těla, vrozených malformací v páteři a poruch souvisejících s věkem, jako je osteoporóza a degenerativní onemocnění disku. Chirurgie může tento stav napravit a cvičení mohou pomoci zmírnit příznaky, jako je bolesti zad a tuhost, a zpomalit průběh onemocnění.

Natahování krku na polštář zapadne a posiluje svaly v zadní části krku. Lehněte si na zádech na podlaze nebo na pevném matraci. Umístěte složený polštář pod hlavu tak, aby byla vaše hlava a krk plně podepřena. Nakloňte bradu nahoru a zatlačte zadní část hlavy do polštáře, pokud je to pohodlné. Držte pózu po dobu 20 sekund a jemně otočte hlavu doleva a doprava. Relaxujte a opakujte 10krát.

Podstavec na polštář brady natáhne hlavu zpět do své přirozené polohy a roztahuje svaly na zadní straně krku. Lehněte si na zádech na podlaze nebo na pevném matraci. Umístěte složený polštář pod hlavu tak, aby byla vaše hlava a krk plně podepřena. Nakloňte bradu dolů a natáhněte hlavu zpět do polštáře tak, jak je pohodlné. Držte pózu po dobu 20 vteřin, dýchate hluboce a nechte hlava naklonit a stiskněte další s každým výdechem. Relaxujte a opakujte 10krát.

Kočka / kráva zahřívá a roztahuje svaly na hrudníku, horní části zad a dolní části zad. Začněte na ruce a kolena s rukama pod rameny a kolena pod boky. Pro kočku zastrčte panvu a nakreslete pupku směrem k zádech. Kolem dolní části hřbetu nakreslete ramena dopředu a uvolněte hlavu tak, že se díváte na kolena. Držte tuto pózu po dobu pěti vteřin. Pro krávu naklápněte hřbetem chvostu, stiskněte hruď k podlaze a naklonějte bradu k stropu. Držte pózu na pět sekund. Pomalu střídavě mezi kočkou a krávou pětkrát, odpočiňte, pak opakujte sekvenci pětkrát. Pokud vás kolena obtěžují, klečte na polštáři nebo složené ručník.

Zadní prodloužení je zadní ohyb, který táhne svaly na přední straně trupu a krku a uvolňuje abnormální křivku zády. Postavte se s nohama na šíji kyčle, zapojte své abs a táhněte ramena zpět a dolů tak, aby byly v souladu s boky. Nakreslete hlavu tak, aby vaše uši byly v souladu s vašimi rameny. Dejte dlaň rukama do dolní části zad a boků, jako byste si položili ruce do svých zadních kapes. Zatlačte hruď dopředu a nahoru a naklonějte bradu k stropu tak, aby vaše horní zadní oblouky dozadu. Držte pózu po dobu 10 sekund a pak se uvolněte zpět do výchozí pozice. Opakujte pětkrát.

Prodlužování krku na polštář

Polštář Chin Tilt

Kočka / kráva

Prodloužení vzadu