Cvičení po vasektomii

Vasektomie je jednoduchý postup, který utěsňuje trubičky, které přenášejí spermie do spermatu. Tento postup je metodou kontroly porodnosti u mužů. I když je postup jednoduchý a čas na zotavení je relativně rychlý, existují některá opatření, která je třeba přijmout, pokud jde o cvičení a fyzickou aktivitu.

Okamžitě po vasektomii by muži měli odpočívat a nezúčastnit se žádné fyzické aktivity, zejména intenzivní aktivity, jako je sport a cvičení, po dobu prvních 24 až 48 hodin. Muži by měli v prvních dnech po chirurgickém zákroku zůstat co nejvíce. Led může pomoci omezit otoky, ale klinika Mayo doporučuje vyhnout se aspirinu a ibuprofenu, protože mohou zvýšit riziko krvácení, což může prodloužit hojení a zpomalit návrat k normální činnosti a cvičení.

Během čtyř až sedmi dnů po operaci by měla být činnost omezena a cvičení by mělo být vyloučeno. Po čtyřech dnech může dojít k obnovení světelných cvičení, jako je chůze, pokud nenastane bolest, otok nebo nepohodlí. Je třeba vyhnout se náročnějším cvičením, jako je zvedání zátěže a běh. Během této doby by se mělo také vyhnout jízdě na kole, protože to způsobí přímý tlak na penis a může bránit procesu hojení.

Po čtyřech až sedmi dnech odpočinku po chirurgickém zákroku se muži mohou začít uvolňovat zpět do běžných cvičení. Obnovení těžkého cvičení příliš rychle by mohlo mít vliv na hojivý proces, a proto by mělo být normální cvičení obnoveno postupně. V době procedury lékaři poskytnou konkrétní pokyny, které je třeba dodržovat.

Muži by neměli provádět cvičení ani namáhavou fyzickou aktivitu, pokud se u nich objeví jakákoli bolest, otok nebo nepohodlí. V případě, že po obnovení cvičení dojde k nepříjemným nežádoucím účinkům, jako je otok, bolest nebo drenáž, může být ihned kontaktován lékař.

Ihned po operaci

Týden po operaci

Kdy pokračovat

Kontraindikace