Cvičení a nedostatek spánku

Stejně důležité, jak se dostat ven a být aktivní k úspěchu s cvičením, výdaje dostatek času spí také ovlivňuje vaše výsledky cvičení. Většina dospělých vyžaduje každou noc sedm a půl a devět hodin spánku. Pokud nemáte pravidelně dostatek spánku, můžete omezit motivaci, hladinu energie a schopnost těla se zotavit z cvičení.

Můžete se setkat s řadou negativních účinků, pokud pravidelně nepřestáváte spát celou noc. Spánková deprivace způsobuje, že se cítíte líný a méně motivovaný, což snižuje pravděpodobnost, že uchopíte cvičební pomůcky a jít do posilovny nebo na jogging. Nedostatek spánku může také ovlivnit vaši koncentraci a poškodit vaši paměť, což může pro vás složitější zaznamenávat váš pokrok a zůstat na cestě v tělocvičně.

Nedostatek dostatečného spánku může způsobit, že získáte váhu, což může zmařit všechny cíle, které jste si s vámi nastavili. Deprivace spánku snižuje hladinu leptinu v těle, což je hormon zodpovědný za to, že se cítíte plný, podle článku z října 2010 v časopise “Nejlepší praxe a výzkum: klinická endokrinologie a metabolismus”. Nedostatek dostatečného spánku také zvyšuje hladinu ghrelinů, což zvyšuje vaši chuť k jídlu a způsobuje, že chcete jíst více.

Nedostatek spánku může ovlivnit váš výkon při cvičení několika způsoby. Nedostatek spánku může snížit energetickou hladinu, což ztěžuje lepší trénink. Studie z května 2003, publikovaná v časopise European Journal of Applied Physiology, zkoumala energetickou hladinu mužů, kteří měli normální noční spánek, a muže, kteří nespali. Muži, kteří nespali, vykazovali nižší maximální a průměrnou úroveň energie.

Mohl byste omezit váš postup cvičením, pokud nebudete mít dostatek spánku každou noc. Vaše tělo uvolňuje růstový hormon, zatímco spíte, což pomáhá posilovat vaše kosti a svaly. Takže nedostatek dostatečného spánku může omezit schopnost vašeho těla se zotavit z intenzivního tréninku nebo zvýšit svaly a kosti. Nedostatek spánku může být obzvláště omezující, pokud máte silný vlak, neboť závisí na růstovém hormonu, který vaše tělo vylučuje v noci, aby vaše svaly byly silnější, aby vám umožnily zotavit se a zvedat větší váhu.

Psychologické účinky

Metabolismus

Energetické úrovně

Svalová a kostní oprava