Celebrity, kteří zemřeli na kouření

Lepší průzkum je, které celebrity zřejmě umřely na kouření. Někdy se zdá být velmi zřejmé, ale nemoci mohou mít v jejich vývoji několik faktorů. Genetika, neúmyslná expozice karcinogenům a mnoho dalších faktorů. Například herec Steve McQueen zemřel ve věku 50 let z rakoviny plic. Byl kuřák asi rok před smrtí. Zvláštní forma rakoviny plic, kterou zemřel, však souvisí s expozicí azbestu s větším rizikem pro kuřáky. Někdy je obtížné určit přesně to, co způsobuje, že se buňka stane zhoubnou nebo že tepna jednotlivce se zužuje až do bodu, kdy způsobí jeho nemoc a smrt.

Co kouření dělá?

Kouření je známým rizikovým faktorem a lze ho vyhnout. Není pochyb o tom, že to přispělo k úmrtí mnoha osobností. Tři hlavní nemoci, které jsou často smrtelné, mají kouření jako jeden z hlavních rizikových faktorů. Karcinogeny v tabáku jsou považovány za spouštěč vzniku maligního onemocnění plic a pankreatu. Nikotin, aktivní léčivo v tabáku, snižuje tepny při každém použití. Když jsou tepny již blokovány plakem, přispívají k onemocnění koronární arterie včetně srdečního záchvatu. Komplikací srdečního záchvatu je srdeční selhání, které se může objevit brzy nebo dlouho po počátečním onemocnění. Srdcové selhání má jiné příčiny, ale onemocnění koronární arterie je primární.

Rakovina plic

Rakovina plic se oloupala světem mnoha osobností. Mayo Clinic uvádí kouření a expozici pasivnímu kouři jako hlavní rizikové faktory životního stylu pro rakovinu plic. Herec Yul Brynner kouřil pět balení cigaret denně a zemřel ve věku 65 let z rakoviny plic. Desi Arnaz ze slávy “I Love Lucy” také zemřel na rakovinu plic. K této chorobě také podléhal Peter Jennings, kotva ABC News. Všichni byli kuřáci cigaret. Podle seznamu na webu MadeMan je Johnny Depp řetězovým kuřákem, který začal zvyk ve věku 12 let. Mezi kufry patří také Kate Moss, Jack Nicholson a Jennifer Aniston. Nejvýznamnějším kuřáckým kuřákem je prezident Spojených států Barack Obama. Jeho lékaři byli vyzváni, aby přestali a mnoho let se snažil.

Rakovina slinivky

Vylučitelná rizika pro rakovinu pankreatu, podle Mayo Clinic, jsou kouření a obezita. Luciano Pavarotti, možná největší tenor 20. století, kouřil doutníky a byl výrazně nadváhou. Herec Patrick Swayze zemřel na rakovinu pankreatu ve věku 57 let a nebyl schopen přestat kouřit i po onemocnění. Michael Landon, hvězda televize Malý dům na Prairie a Bonanza, zemřel na rakovinu pankreatu ve věku 54 let. Byl to těžký kuřák po většinu svého příliš krátkého života. Komik Bill Hicks byl jen 34, když zemřel na tuto rakovinu, která zabije 80 procent svých obětí, často během jednoho roku diagnózy.

Jiné nemoci kuřáků

Úmrtí související s problémy souvisejícími se srdcem jsou společné mezi celebrity, stejně jako v běžné populaci. Mnoho z těchto úmrtí může být obviňováno alespoň částečně z kouření. Když vidíte slova srdeční záchvat, srdeční selhání, mrtvice, emfyzém, rakovina úst nebo rakovina hrdla, stejně jako rakovina plic a pankreatu, podezření na to, že příčiny smrti celebrity souvisejí s kouřením. Mohlo to být z vlastního užívání tabáku nebo jejich partnerů. Mohlo to být z klubů plných kouře, kde hráli. Seznam osob, které žijí s rakovinou nebo zemřely z ní, naleznete na webových stránkách CancerPoints uvedených v Zdroji.