Bylinné ošetření houbových infekcí pokožky

Přibližně 50 procent hub je škodlivé, poznamenává MedlinePlus. Pokud jste někdy měli kvasinkovou infekci nebo nohu atleta, měli jste infekci houbami. Houbové infekce jsou časté a často se obtížně léčí. Můžete užívat léky na houby kůže uvnitř nebo je aplikovat lokálně, nicméně některé bylinky mohou pomoci léčit houbové kožní infekce, i když byste měli vždy se poradit se svým lékařem o tom, jaké bylinky mohou být nejlepší pro váš konkrétní stav.

Kožní infekce plic

Hubové choroby jsou známy jako mykózy, podle Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci. Mykóza může postihnout různé části vašeho těla, včetně vlasů, plic, nervového systému, nehtů a kůže. Mezi nejčastější typy houbových infekcí patří infekce tinea nebo houbové infekce vlasů, kůže nebo nehtů, mezi nimiž patří noha atleta, jaterní svědění a kandida nebo vaginální kvasinkové infekce. Infekce plicních kůží obvykle zahrnují svědění, změnu barvy kůže a změny struktury pokožky v postižené oblasti.

Bylinné prostředky

Některé byliny jsou známé jako fungicidy nebo látky, které ničí houby a jejich spory. Odborník z oblasti bylinné medicíny Ed Smith, autor knihy “Therapeutic Herb Manual”, uvádí, že tři bylinky – kava, spilanthes a usnea – jsou dobře známé fungicidy. Jiné bylinky, které mohou pomoci při léčbě houbových kožních infekcí, zahrnují olej z čajovníku, cedru, skořice, gumovou plevel, řebříček, lopuch a zlato. Vzhledem k tomu, že houbové infekce jsou často houževnaté a obtížně se vyloučí, může být pro léčebné úlevy nezbytné několik různých léků.

Efektivní bylina

Cedar je účinný protiplesňový prostředek, který byl používán po mnoho let k léčení houbových kožních infekcí. Spolu s jeho antifungálním účinkem má cedr antivirová, antibakteriální a antiseptická účinnost. Cedr – západní červený cedr, konkrétně – lze použít buď interně nebo externě. Jednou z hlavních aktivních složek v cedru je látka nazývaná thujone. Cedar byl používán k léčbě mnoha zdravotních stavů, jako jsou bradavice, močová inkontinence, bedwetting a infekce vašich respiračních a močových cest.

Úvahy

Bylinné léky, i když mají být prospěšné, mohou způsobit negativní vedlejší účinky, pokud nejsou přijaty nevhodně. Byl byste užívat pouze pod ošetřením a poradenstvím kvalifikovaného zdravotnického pracovníka, nejlépe toho, kdo má pokročilý výcvik v botanické medicíně. Specialista na bylinné medicíny vám může říct, které bylinky byste měli zkusit a které bylinky byste se měli vyvarovat. Pokud jste těhotná nebo máte známá zdravotní potíže, informujte o tom svého lékaře dříve, než začnete užívat bylinné léky.