Bolesti nohou po zvedání těžkých závaží

Podle článku z roku 2003 v britském časopise Journal of Sports Medicine je plochý nebo vysoký oblouk jedním z mnoha rizikových faktorů pro zranění dolních končetin včetně poranění nohou. Časté zranění, která způsobují bolesti nohou, jsou plantární fasciitida, stresové zlomeniny a svalové napětí. Léčba se liší v závislosti na poranění nebo příčině, ale odpočinek a led může pomoci zmírnit bolesti nohou. Poraďte se s lékařem, pokud vaše bolest přetrvává nebo se zhoršuje.

Rizikové faktory

Použití těžkého odporu pomocí cvičení s vážením, jako jsou dřepy, mrtvé překážky a výpady, způsobuje na vašich nohou značné napětí a tlak. Pokud překročíte dobu trvání vzpírání nebo máte nedostatečný čas na zotavení, nemusíte vaše tělo a nohy léčit mezi sedmi, což by způsobilo záněty a bolesti nohou. Boty, které neposkytují dostatečnou oporu a polštář nebo jsou příliš těsné, mohou také vést k bolesti nohou. Vaše fitness úroveň, techniku ​​vzpírání, flexibilitu a předchozí poranění nohou či kotníku také ovlivňují zdraví nohou.

Zranění

Úrazy, které způsobují bolesti nohou mezi další příznaky, zahrnují plantární fasciitidu, svalové kmeny, stresové zlomeniny, tendinitidu a artritidu. Poškození nebo narušení vašich nervů ve vašem chodidle může také vést k bolesti nohou a zahrnovat Mortonovu neuromu, syndrom tarzálního tunelu a neuropatii.

Léčba

Zastavte všechny bolestivé činnosti a nechte nohu snižovat zánět a bolest. Vezměte léky proti bolesti, jako je acetaminofen, pokud se vaše bolest nezleží s odpočinkem a ledem. Aplikujte teplo 48 až 72 hodin po nástupu bolesti nohou. Aplikujte teplo před aktivitami a činností v ledu po 20 minutách. Lehce natahujte nohu, kotník a lýtko, abyste zlepšili flexibilitu a snížili bolest. Úseky zahrnují stálé lýtkové protažení, kroužky kotníků a úsek sedací planární fascie. Pro úsek plantární fascie lehce zatáhněte za prsty, dokud necítíte úsek na dně nohy. Masáž dna nohy tenisovou koulí může také pomoci zmírnit nepříjemné pocity spojené s plantární fasciitidou. Stresové zlomeniny a chronická tendinitida mohou vyžadovat imobilizaci odlitým nebo chůdním obuším. Při těžkých poraněních nohou může být nutná operace, pokud konzervativní léčba není úspěšná.

Modifikace vzpírání

Pokud trpíte bolesti nohou, můžete pokračovat ve vzpírání, pokud jste bez bolesti a v nevázané poloze. Můžete například nahradit dřepy a výpady se sedlovou prodloužením nohou, ohybem kolen, únosem kyčlí a přilnavostí pomocí odporových strojů. Jakmile klesne bolest, můžete se vrátit k cvičení odolnosti proti vážení. Začněte s lehčí váhy a postupujte pomalu, zvyšujte váhu o několik liber každý týden.

Provádějte silné cviky, jako je zvýšená lýtka a flexe a rozšíření kotníku s odporem, aby se zabránilo budoucím zraněním a bolesti nohou. Zahřátí a protahování svalů před vzpíráním, aby se udržovala svalová flexibilita a opotřebení obuvi a orthotiky, které poskytují dostatečnou oporu klenby a pohodlně se vejdou. Vzpírání dvakrát až třikrát týdně, ale ne v po sobě jdoucích dnech, aby nedošlo k překročení a zranění.

Prevence