Bezpečnostní zábradlí

Dětské postýlky jsou zodpovědné za více úmrtí než s jakýmkoli jiným předmětem mateřských škol, varuje Komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků USA. Lamely nebo svislé tyče dětské postýlky jsou zodpovědné za to, že obsahují vaše dítě a zabraňují vážnému vypadnutí z postele. Je ironií, že postýlky mohou také představovat významné bezpečnostní riziko, pokud jim chybí správné rozestupy nebo nejsou v dobrém stavu.

Problémy s bezpečností

Lamelové lamely by neměly být delší než 2 3/8 palce, aby se zabránilo tomu, aby se hlava nebo tělo dítěte uvízly mezi lamelami podle požadavků stanovených Komisí pro bezpečnost spotřebitelských výrobků v USA. Starší postýlky nebo osoby s rozbitými nebo volnými lamelami nesplňují tento požadavek. Byly hlášeny případy úmrtí zahrnující volné, široce rozmístěné nebo chybějící lamely. Starší postýlky mohou také mít olověnou barvu, která může být škodlivá při požití. Navíc by mohlo dojít k poškození dítěte.

Bezpečnostní opatření

Než dovolíte, aby vaše dítě spalo v postýlce, ujistěte se, že žádné lamely nejsou chybějící nebo uvolněné. Ujistěte se, že lišty nejsou příliš daleko od sebe. Pokud můžete snadno namontovat sólovou nádobu přes lamely, dětská postýlka není bezpečná, upozorňuje Komise pro bezpečnost spotřebního zboží. Zkontrolujte lamely pro odlupování nátěru, třísek a ostrých hran. Ujistěte se, že matrace pohodlně padne tak, aby se vaše dítě nemohla dostat do pasti. Osoba, která shromažďuje postel, by měla pečlivě sledovat pokyny a používat veškerý hardware a součásti.

Mylné představy

Rodiče často používají polštářky na polštářky, měkké podložky, které se připevňují k betonovým lamelám, aby se dítě nemohlo dostat do tvrdých lamel. Přestože jsou nárazníkové chrániče široce používány a běžně se prodávají s dětskou postelí, Americká pediatrická akademie varuje rodiče, aby zvážili rizika. Dítě se může udusit, když se do jeho postele umístí měkké předměty, včetně nárazníků. Děti si mohou zakrýt tváře v nárazníku, chytit se mezi polštářky a lůžkoviny nebo být uškrcené vazbami, které se používají k upevnění polštářů na lišty. Je velmi nepravděpodobné, že by dítě mohlo být vážně zraněno, když narazí na stranu postýlky, podle americké akademie pediatrie, takže rodiče by měli vážit rizika a přínosy dříve, než použijí postýlky pro postýlky.

Úvahy

Pokud vidíte na nové dětské postýlce sdružení Asociace výrobců mladistvých, znamená to, že nezávislá laboratoř ji testovala, aby zajistila, že splňuje všechny bezpečnostní normy. Zkontrolujte, zda tato pečeť při zakoupení nové dětské postýlky. Po zakoupení si vraťte registrační kartu produktu, abyste byli upozorněni v případě stažení. Můžete také navštívit webovou stránku Komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků pro informace o odvolání nebo ohlásit problém s postýlkou.

Varování

Buďte opatrní, pokud zakoupíte nebo přijmete použitou postel, zejména pokud neobsahuje informace o věku nebo výrobci. Pokud budete muset používat takové dětské postýlky, pečlivě ji prohlédněte a vyměřte lamely. Je-li to možné, zavolejte výrobce použité dětské postýlky, abyste se ujistili, že nedošlo k žádným problémům nebo stažením.